2023 Avrupa'nın En İyi İşverenleri Listesi'nde Türkiye'den 19 Organizasyon Yer Aldı

2023 Avrupa'nın En İyi İşverenleri Listesi'nde Türkiye'den 19 Organizasyon Yer Aldı
2023 Avrupa'nın En İyi İşverenleri Listesi'nde Türkiye'den 19 Organizasyon Yer Aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Great Place To Work® tarafından belirlenen Avrupa En İyi İşverenleri™ Listesi’nde bu yıl 150 organizasyonun bulunduğu listede Türkiye merkezli ve Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu 19 organizasyon yer aldı. Listeye giren organizasyonlar, Lüksemburg’da gerçekleştirilen törende açıklandı.

 

Sahip olduğu verilerle bir işyerini harika hale getiren unsurların neler olduğunu ortaya koyan ve işyeri kültürü ile çalışan deneyimi konusunda global otorite kabul edilen Great Place To Work®, güven temelli işyeri kültürü oluşturarak harika olmayı başaran Avrupa’nın En İyi İşverenleri™’ni açıkladı. Bu yıl listede Türkiye merkezli 12 organizasyon ve Türkiye’de faaliyet gösteren 7 çok uluslu organizasyon yer aldı. 21 Eylül 2023 akşamı Lüksemburg’da düzenlenen ödül töreninde açıklanan listede Trabzon Port, Vega Sigorta, Codeway, Esbaş, Bentego, AssisTT, Akra Hotels, GDZ Elektrik Dağıtım, Architecht Bilişim, Votorantim Çimento ve sahibinden.com Türkiye merkezli şirketler olarak yer aldılar. Çok uluslu şirketler kategorisindeyse DHL Express, AbbVie, Hilton, Cisco, Stryker, Teleperformance ve Novo Nordiskolarak yer aldılar.

 

Türkiye, Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre, Hollanda ve İngiltere’de en iyi işverenler listelerine giren şirketlerin aday olduğu Avrupa’nın En İyi İşverenleri™ Listesi’nde bu yıl 150 organizasyon bulunuyor. 2023 yılında 2.6 milyon çalışanın dahil olduğu Trust Index™ anketinden elde edilen verilerle belirlenen liste, çalışan sayısına göre 4 kategoriye ayrılıyor: Küçük (10–49 çalışan sayısı); Orta (50–499 çalışan sayısı); Büyük (500+ çalışan) ve Çok Uluslu (Multinational). 

 

Eyüp Toprak:

“150 şirketin içerisinde Türkiye merkezli ve Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu 19 organizasyon var”

Avrupa’nın En İyi İşverenleri™ Listesi’nin, Türkiye merkezli ve Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu organizasyonlarda uluslararası seviyede güven temelli kurum kültürü oluşturulduğunun kanıtı olduğunu belirten Great Place To Work® Türkiye CEO’su Eyüp Toprak, “Listede yer alan 19 organizasyonu gönülden tebrik ediyoruz. Pek çok konuda olduğu gibi insan odaklı ve güven temelli kurum kültürü oluşturma konusunda Türkiye’nin Avrupa ve dünya ile yarışır seviyede olduğunu gördük. Bu yılki liste oluşturulurken dönüşen iş dünyasında çalışanların aidiyet açısından önemsedikleri başlıkların esnek çalışma modeli, iş arkadaşları tarafından önemsenme, psikolojik ve duygusal olarak sağlıklı işyeri deneyimi gibi konular olduğunu gördük. Ayrıca listede yer alan çalışanların yüzde 88’i organizasyonlarında kalmak isterken bu rakam standart organizasyonlarda sadece yüzde 58 oldu” dedi.

 

Avrupa’nın En İyi İşverenleri™ Listesi nasıl belirlendi?

Great Place To Work®, şirketlerin işveren programlarını analiz ediyor ve ülkelerinde Yılın En İyi İşverenleri™ Listesi’nde yer almış organizasyonları Avrupa’nın En İyi İşverenleri™ Listesi’ne aday organizasyonlar olarak belirliyor. 2023 Avrupa’nın En İyi İşverenleri™ Listesi oluşturulurken 2.6 çalışanın işyeri deneyimini gösteren Trust Index™ anketi verileri incelendi. Değerlendirmede Türkiye, Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre, Hollanda ve İngiltere yer aldı.

 

Liste, organizasyonların çalışan sayısına göre 4 farklı kategoriye ayrıldı: Küçük (10–49 çalışan sayısı); Orta (50–499 çalışan sayısı); Büyük (500+ çalışan) ve Çok Uluslu (Multinational). Çok uluslu organizasyonların aynı zamanda bölgedeki birden fazla ülkede harika işyerleri yaratma çabaları da değerlendirildi. Bu organizasyonlar, en az üç Avrupa ulusal listesinde yer almalıydı ve dünya genelinde en az 1.000 çalışana sahip olmalıydı. Ayrıca burada çalışanların en az yüzde 40’ı (veya 5.000’i) genel merkez ülkesinin dışında çalışıyor olmalıydı.

 

Great Place To Work® Avrupa’nın En İyi İşverenleri™ Listesi

 

Küçük (10-49 çalışan sayısı)

Trabzon PortMOZOOPatientnämndens förvaltning Region StockholmSchwerlast Aleksandra LedwigKolibriHatmillHoivatilat OyjThe Broadline GroupbspokeAccuracySummiteersArkeon GmbHUntileSepaga E.M.I.Yodeck (Flipnode)Louisenlund BostedBaringa PartnersbaseVISION AGSalonkeeResourceiTBESONDERS SEIN GmbHVega SigortaValoris Real EstateSmitten DatingEnsolution 

Orta (50-499 çalışan sayısı)

Blue BricksLummeCoEasiBrazeLansinohCodewayHack The BoxDedicareElveniteBrichard Immobilien GmbHCSP AGBending SpoonsTheramex Healthcare SpainUPTOOCoverflexStatkraft Ireland Ltd.Van TornhautPrecis DigitalIdego GroupAKABIXM CyprusmnemonicSoftware DELSOLDistillediteratec GmbHCTG IT SolutionsInfo Quest TechnologiesEvolved SearchNetgainAava & BangMobileeAxxese-dialog GmbHESBAŞBentegoELEVATEwillhaben internet service GmbH & Co KGReverse SpAMitchell McDermottCarl RasMind Sourceinspirit365Cloudera International LimitedONESlalomCívica SoftwareXM GreeceIncentroCastra Group AB SwedenSt. Gereon Seniorendienste GmbH 

Büyük (500+ çalışan sayısı)

AFAS Softwareadesso SEBaringaAssisTTSparbanken SkåneEpsilon NetSensirion AGBeierholmSii PolskaNorgeshusAmdocs Development LtdNoesisSorgeniaSavonia-ammattikorkeakouluWorkhumanWAVESTONE FranceReale Seguros GeneralesBel&BoAkra HotelsSoftServe PolandVector Informatik GmbHKAFKAS V., SAAFTER’S COOL CplExtia FranceTreHome Group LimitedPELAYOillimityCembraProvincie Oost-VlaanderenMC2ISoftcat plcMaibornWolff GmbHSollers Consulting Sp. z o.o.Votorantim CimentosWoodie’sGDZ Elektrik DağıtımKaizen GamingCoöperatie UnivéSynoptik Sweden ABBanca MarchArchitecht BilişimSecure Trust Bank GroupObjectivityMagellan PartnersI.K. Hofmann GmbHLaya HealthcareELECTRO DEPOT FRANCESahibinden.com 

Çok Uluslu (Multinational)

DHL ExpressAbbVieHiltonCiscoSalesforceStrykerTeleperformanceHiltiCadenceNovo NordiskSC JohnsonSpecsaversKiabiAdmiral GroupVolkswagen Financial ServicesSopra SteriaAmgenW. L. GoreDeloitteBacardiBristol-Myers SquibbRSMRobert HalfEquinixAnsys 

Great Place To Work® hakkında

Great Place To Work®, işyeri kültürü ve çalışan deneyimi konusunda uzman küresel otoritedir. 1992’den beri dünya çapında 100 milyondan fazla çalışanın dahil olduğu Trust Index™ anketinden elde ettiği derin analizleri harika bir iş yeri deneyimini neyin oluşturduğunu tanımlamak için kullanmaya devam ediyor. Her şeyin temelinde Güven vardır. Tüm çalışanlar için yüksek güvene dayalı bir iş deneyimi yaratarak organizasyonların kültürlerini ölçmelerine ve daha iyi iş sonuçları üretmelerine yardımcı oluyor. Kurum kültürü ve çalışan deneyimi analiz platformu Emprising®, liderlere veri ve insan odaklı kararlar verebilmeleri için ihtiyaç duydukları anketler, gerçek zamanlı raporlama ve içgörüler sağlamaktadır. Great Place To Work® Aynı zamanda Great Place to Work-Certified™ şirketleri ve Türkiye’nin En iyi İşverenler Listeleri’nin yanı sıra sektörel, bölgesel listeler açıklayarak çalışan deneyiminin en iyiler ile kıyaslayabileceği benzersiz veri içerikleri sağlamaktadır. Great Place To Work®’ün misyonu, organizasyonların herkes için harika iş yerleri haline gelmesine yardımcı olarak daha iyi bir dünya inşa etmektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
bay_ld_m
Bayıldım
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
kahlaha
Kahlaha
0
cool
Cool
0
suskun
Suskun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Laf Çok - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!