Çankaya Belediyesinin Kapıları Üniversite Öğrencilerine Sonuna Kadar Açık

Çankaya Belediyesinin Kapıları Üniversite Öğrencilerine Sonuna Kadar Açık
Çankaya Belediyesinin Kapıları Üniversite Öğrencilerine Sonuna Kadar Açık
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankaya Belediyesi, Ankara’da hiçbir yerel yönetimin yapamadığını yaparak, pandemide başlayan üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği uygulamasına “ekonomik kriz var” demeden bu yıl da devam ediyor. Uygulamadan hafta içi her gün yaklaşık 4 bin üniversite öğrencisi yararlanıyor.

 Çankaya Belediyesi, Türkiye’de ilklere ve örnek işlere imza attı ve atmaya da devam ediyor.

Ankara’daki hiçbir yerel yönetimin yapamadığını yaptı.

Çankaya Belediye Başkanlığına seçildiği 2014 yılından itibaren sosyal belediyecilik anlayışından hareketle her zaman vatandaşın yanında olan Alper Taşdelen, dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde Ankara’daki hiçbir yerel yönetimin yapamadığını yaptı. Taşdelen’in talimatıyla Çankaya Belediyesi, Ankara’da eğitim gören üniversite öğrencilerine kapılarını sonuna kadar açtı.

 

HER AKŞAM GENÇLERLE AYNI SOFRADA

Pandemi döneminde üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği uygulaması başlatıldı. Çankaya Belediyesi, pandemiden sonra başlayan ve süren ekonomik krizi gözeterek, uygulamaya bu yıl da devam etmeye karar verdi. Ankara’daki yaklaşık 4 bin üniversite öğrencisi hafta içi her gün saat 17.30-18.30 arasında Çankaya Belediyesi Başkanlık Binası ve 17.30-19.00 arasında ODTÜ’ye yakın 100 Yıl Çankaya Evi’ne gidiyor ve ücretsiz akşam yemeklerini yemeye devam ediyor.

 

TAŞDELEN: HALKIN OLANI HALKIMIZA VERİYORUZ

Taşdelen, şunları söyledi: “Biz halkın olanı halkımıza veriyoruz. Sağlıklı beslenmenin temel bir insan hakkı olduğu anlayışıyla hareket ettik. ‘Ekonomik kriz var’ demeden de halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Her akşam 4 bin üniversite öğrencisine ücretsiz akşam yemeği veriyoruz. Hem çocuklarını Ankara’ya gönderen ailelerimizin gözü arkada kalmıyor hem üniversiteli arkadaşlarımız belediyemizin bu hizmetimizden yararlanıyor. Ayrıca Ankara’daki 3 bin ilkokul öğrencimizin sıcak öğle yemeklerini de sıralarına kadar götürüyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
bay_ld_m
Bayıldım
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
kahlaha
Kahlaha
0
cool
Cool
0
suskun
Suskun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Laf Çok - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!