Gölcük'te Konforlu Yollarla Üstyapı Güçlendiriliyor

Gölcük'te Konforlu Yollarla Üstyapı Güçlendiriliyor
Gölcük'te Konforlu Yollarla Üstyapı Güçlendiriliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli’de kent merkezinin yanında ilçelerdeki ana arterleri de daha sağlıklı hale getirmek amacıyla yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi, hizmette sınır tanımıyor. Bu bağlamda Büyükşehir, Gölcük ilçesinde ulaşım konforunu arttıracak olan projeleri birer birer hayata geçiriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gölcük ilçesinde Kazım Karabekir Caddesi, Sivritepe, Eriklitepe, Nüzhetiye-Hasaneyn grup köy yolunda üstyapı çalışmalarını tamamlarken, Hasaneyn-Hisareyn yolunda ise çalışmalarını sürdürüyor.

 

KAZIM KAREBEKİR CADDESİ ASFALTLANDI

Gölcük ilçesinde yapılan çalışmalar kapsamında Yavuz Sultan Selim Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi asfaltlandı. D-130 Karayolu Ulaşlı mevkiindeki dönel kavşaktan Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ne ulaşımın sağlandığı 750 metre uzunluğundaki Kazım Karabekir Caddesi’nde ise asfaltlama tamamlandı. Ekipler şu an bölgede yaya kaldırım imalatlarına devam ediyor. 

 

ERİKLİTEPE’DE ALTERNATİF GÜZERGÂH

Gölcük Sivritepe bölgesinde de üstyapı çalışmaları tamamlandı. Bu bağlamda Eriklitepe Tabiat Parkının etrafından dolanarak Bursa istikametine devam eden 1,5 kilometre uzunluğunda yeni bir yol yapıldı. Böylece Eriklitepe Tabiat Parkı içerisine girmeden Bursa istikametine devam edecek araçlar için alternatif bir güzergâh oluşturulmuş oldu. 

 

NÜZHETİYE-HASANEYN GRUP KÖY YOLU

Altyapı çalışmaları sebebiyle bozulmaların meydana geldiği 3 kilometre uzunluğundaki Gölcük İlçesi Nüzhetiye-Hasaneyn grup köy yolu da Büyükşehir asfaltlanarak yenilendi. Deformasyonların olduğu eski yol trimer kazısı ile kazınarak söküldü, yerine yeni asfalt serimi yapıldı. Hasaneyn köyünden Hisareyn köyüne ulaşımın sağlandığı köy yolunda da Büyükşehir ekipleri tarafından üstyapı çalışmalarına başlandı. 3 kilometre uzunluğundaki Hasaneyn-Hisareyn yolu da asfaltlanarak yenilenecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
bay_ld_m
Bayıldım
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
kahlaha
Kahlaha
0
cool
Cool
0
suskun
Suskun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Laf Çok - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!