"Kampüs Mahallede" Kurs Kayıt Dönemi Başlıyor

"Kampüs Mahallede" Kurs Kayıt Dönemi Başlıyor
"Kampüs Mahallede" Kurs Kayıt Dönemi Başlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankaya Belediyesinin gençlere yönelik eğitim hizmeti “Kampüs Mahallede” kursları yeni döneme “merhaba” diyecek. Gençlerin birçok farklı alanda ücretsiz eğitim alabileceği kursların kayıtları 2 Ekim’de başlıyor.

 

Eğitim alanında yaptığı çalışmalarla gençleri destekleyen Çankaya Belediyesi, Kampüs Mahallede projesi ile dil kursları, kişisel gelişim ve eğitim, müzik ve gösteri sanatları, sanat ve tasarım alanlarında eğitim olanağı sağlıyor. İspanyolca, Almanca, Fransızca, İngilizce, Rusça, Korece, diksiyon, soğuk seramik, gitar, bağlama ve perküsyon kurslarına 18-29 yaş arası gençler katılabilecek. Kayıt için 2 Ekim-13 Ekim 2023 tarihleri arasında kursların verildiği Emek, Maltepe ve 100. Yıl Çankaya Evlerine kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile başvurmak yeterli olacak. 

 

GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ

Çankayalı gençlere yönelik çok yönlü hizmetlere önem verdiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, gençlere kolaylık sağlayacak ve katkı sunacak hizmetleri sürdüreceklerini söyledi. Başkan Taşdelen, “ Gençlerimizin ders çalışabilecekleri belediyemize ait kütüphanelerimiz, 100. Yıl Çankaya Evimizdeki ücretsiz çamaşırhanemiz, özellikle kış aylarında kampüs önlerindeki sıcak çorba ikramımız ile her zaman gençlerimizin yanında oluyoruz olmaya da devam edeceğiz. Ayrıca LGS ve YKS sınavlarına ücretsiz hazırlık kurslarımızı da sürdürüyoruz” diye konuştu. Taşdelen, Ankara’ya öğrenim için gelen gençlere ‘hoş geldiniz’ diyerek, tüm gençleri ücretsiz kurslarımızdan yararlanmaya davet etti. 

 

KURSLAR ÜCRETSİZ

Gençler, hafta içi akşam ve hafta sonu, yaş gruplarına uygun olarak oluşturulacak dersliklerde, eğitimlerine ve kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak kurslardan ücretsiz yararlanacak.  Detaylar için Gençlik Biriminin 458 89 00/ 1841 numaralı telefonlarından bilgi alınabilecek.  Emek, Maltepe ve 100. Yıl Çankaya Evlerine başvuru yapılabilecek kursun detayları ise şöyle:

 

Emek Çankaya Evi: 0 312 215 46 76Rusça A1Fransızca A1Almanca A1İngilizce A1Korece

Soğuk SeramikMaltepe Çankaya Evi: 0 312 230 80 42Rusça A1Almanca A1İspanyolca A1DiksiyonFransızca A1

İngilizce A1100.Yıl Çankaya Evi: 0312 458 89 00/1849

Fransızca A1 Almanca A1Almanca A2İngilizce B1

Rusça A1

Gitar

Bağlama

Perküsyon

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
bay_ld_m
Bayıldım
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
kahlaha
Kahlaha
0
cool
Cool
0
suskun
Suskun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Laf Çok - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!