Türker: Bugünün Dünyasını Anlamak Tarihi İyi Bilmekten Geçer

Türker: Bugünün Dünyasını Anlamak Tarihi İyi Bilmekten Geçer
Türker: Bugünün Dünyasını Anlamak Tarihi İyi Bilmekten Geçer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

13.kez kapılarını açan ve bu yıl ana teması “Şehir ve Kitap” olarak belirlenen Kocaeli Kitap Fuarı, şiir dinletesi, oturum, söyleşi ve diğer birçok farklı etkinlikleri ile Kocaeli Kongre Merkezi’nde devam ediyor. Önemli yazar ve akademisyenleri 13. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında ağırlayan Büyükşehir Belediyesi birçok konu hakkında Kocaelilerin bilgi edinmesini sağıyor. Bu doğrultuda Prof. Dr. Taşansu Türker, “Cumhuriyet’in Yeni Yüzyılında Yeni Dünya Politikası” adlı söyleşisi ile Selim Sırrı Paşa Salonu’nda katılımcılarla bir araya geldi. 

 

“TARİHİN ÇOK İYİ BİLİNMESİ GEREKİYOR”

Kitabı hakkında ele aldığı konulara değinen Prof. Dr. Taşansu Türker, bugünün dünyasını anlamak için 3 dönemin çok iyi bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Türker, “Bugünün dünyasını anlamak için tarihin çok iyi bilinmesi gerekir. Uzun siyasi ve politik olayların gerçekleştiği 19. yüzyıl, Birinci Dünya Savaşından önceki dönem ve iki büyük dünya savaşı arasındaki dönem çok iyi anlaşılması gerekiyor” dedi. Prof. Dr. Taşansu Türker, Orta Doğu, Doğu Avrupa, Çin, Hindistan ile Avrupa ve Amerika kıtalarındaki siyasi gelişmelerle ilgili öngörü ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
bay_ld_m
Bayıldım
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
kahlaha
Kahlaha
0
cool
Cool
0
suskun
Suskun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Laf Çok - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!