Türkiye Muş’taki korkunç olayı konuşuyor! Birbirlerine kavuşamayan iki aşık 3 gün arayla intihar etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tan köyünde argümanlara nazaran yıllardır birbirine sevdalı olan Dilan Tuna ve Yakup Sönmez, kavuşamayınca hayatlarına son verdi. Köyü yasa boğan olayda 3 gün orta ile intihar eden kavuşamayan aşıklar yan yana defnedildi. Gençlerin mezarlarına gelin ve damat tülbentleri bağlandı. İntihar haberi ise toplumsal medyada çok süratli bir formda yayılırken kavuşamayan âşıklara ise Memu Zin ile Kerem ile Aslı benzetmesi yapıldı.

“KİMSE BENDEN BAŞLIK PARASI İSTEMEDİ”

Tan köyünde yaşayan ve sevdiğine kavuşamadığı için canına kıyan Yakup Sönmez’in babası F.S. acılarının büyük olduğunu belirterek yaptığı yazılı açıklamada “Ben Yakup’un babasıyım. Oğlum 26 yaşındaydı. Köyden Dilan isminde genç bir kıza sevdalandı. Ben de babalık misyonu yaparak kızı istemeye gittim lakin kızın babası vermedi. Tekraren gittim birçok vakit bizi kapıdan çevirdi. Köyde hatırı sayılır kim varsa gönderdim kapısına ancak olmadı. Dilan hayatına kıydıktan sonra ben çocuklarıma ‘Yakup’a dikkat edin’ dedim. Hiç yalnız bırakmadık. En son ‘Koyunların yanına gideceğim’ dedi ve gitti bir daha gelmedi. Her şey bir anda oldu. Toplumsal medyada gündem olduğu üzere başlık parası üzere bir durum yok. Kimse benden başlık parası istemedi. Keşke başlık parası isteselerdi malım mülküm vardı oğluma kurban ederdim. Ancak artık malın mülkün bir manası kalmadı.” biçiminde konuştu.

“İKİ GENCİ BAŞLIK PARASI DENEN İLKELLİK YÜZÜNDEN KAYBETMİŞİZ ÜZERE GÖSTEREREK ASLINDA İNSANLIKLA HİÇBİR ALAKALARI OLMADIKLARINI KANITLAMIŞLARDIR”

Aynı köyde yaşayan Dilan Tuna’nın babası M.İ.T., toplumsal medyada olan haberlerin aslı olmadığını tez ederek yayımladığı yazılı açıklamada “3 yıl evvel kızımı istemeye geldiler. Kızım küçük dedim. 3 yıl boyunca kimse kız istemek için kapıma gelmedi. Kimseden başlık parası falan istemedim. Çocukların birbirini sevdiğini de duymadım. Vahim olay yaşandıktan sonra gençlerin birbirlerine karşı sevgi beslediklerini duydum. Benim ailemi ve bana karşı toplumsal medya başlatılan karalama kampanyasına karşı türel süreç başlattım” dedi.

Baba M.İ.T., “Yayın organları ve internet ortamında çıkan mesnetsiz, gerçekdışı, iğrenç haberler yayınlandığı görülmüştür. Bu palavra haberler tarafımızı üzdüğü üzere acımızı da katbekat arttırmıştır. Bu bireyler yalnızca iki genç insanın günahını almakla kalmamış tıpkı vakit da geniş ailemizi de zan altında bırakmıştır. Gençlik heyecanının bir anlık faciaya dönüşmesinin nedenini güya evlenmek isteyen iki genci başlık parası denen ilkellik yüzünden kaybetmişiz üzere göstererek aslında insanlıkla hiçbir alakaları olmadıklarını kanıtlamışlardır. Köyümüz esasen başlık parası denen olguyu kabul etmemekte ve gençlerine bu türlü bir çağdışılığı uygulamamaktadır. Tarihten beri medreseleriyle, âlimleriyle ilim irfan yuvası olan köyümüzde başlık parası istendiği için iki genç intihar etti palavrasını söylemek yalnızca bir ahlaksızlık değil ayrıyeten hukuken de sonuçları olan bir hatadır. Bu türlü bir cürmün hukuk karşısında da bedelini ve cezasını bu palavraları yayanların karşılığını bulması için her türlü çabayı göstereceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Lafcok.com - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!