Uluslararası Çocuk Cerrahisi Uzmanlarına Ege'de Hipospadias Eğitimi Verildi

Uluslararası Çocuk Cerrahisi Uzmanlarına Ege'de Hipospadias Eğitimi Verildi
Uluslararası Çocuk Cerrahisi Uzmanlarına Ege'de Hipospadias Eğitimi Verildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi ev sahipliğinde, Hipospadias Uluslararası Derneğinin (Hypospadias International Society) destekleriyle düzenlenen “5. Dünya Hipospadias Kongresi” başladı. Uluslararası arenadan bilinir hipospadias cerrahisi uzmanlarının bir araya geldiği kongre öncesi workshop düzenlendi. Ege Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezinde (EGEHAYMER) katılımcılar kongre öncesi “Taze Hayvan Kadavraları Üzerinde Üretral Onarım Teknikleri Eğitimi” aldı.

Kurs ve uygulama hakkında bilgin veren Kongre Başkanı EÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Ulman, “Hipospadias idrar kanalının gelişmemesi olarak bilinir. Bebeklerde çok sık görülen bir hastalıktır. Bu hastalık  işeme ve üreme fonksiyonlarını olumsuz etkilediği için bebek 2 yaşına gelmeden uygun tecrübeye sahip uzmanlarca cerrahi müdahale yapılması gerekiyor. Bugün de bu kursta katılımcılarımız taze hayvan kadavrası üzerinde cerrahi tedavinin simülasyonunu gerçekleştirdiler. Kursiyerler taze hayvan kadavrası üzerinden idrar kanallarını ameliyat edip dikiş attılar. Katılımcılarımız bu kursta aldıkları eğitim neticesinde daha sonra gerçekleştirecekleri ameliyatlarda ilk acemiliklerini atmış olacaklar” dedi.

EGEHAYMER’DE düzenlenen kursta farklı ülkelerden katılımcılar yer aldı. Kurs öncesi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Tekin tarafından eğitim verildi. Doç. Dr. Ali Tekin eğitimde Hipospadias tedavisinde uygulanan cerrahi müdahaleler hakkında bilgiler verdi.  Daha sonra katılımcılar EÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Tekin ve Doç. Dr. Sibel Tiryaki eşliğinde taze hayvan kadavraları üzerinde uygulamalı eğitim aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
bay_ld_m
Bayıldım
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
kahlaha
Kahlaha
0
cool
Cool
0
suskun
Suskun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Laf Çok - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!