Yenişehir Belediyesi "0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri"ni Sürdürüyor

Yenişehir Belediyesi "0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri"ni Sürdürüyor
Yenişehir Belediyesi "0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri"ni Sürdürüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in göreve başladıktan sonra Türkiye’de bir ilk imza atarak hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi: Yenişehir Modeli’nin bileşenlerinden olan “0- 3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri” devam ediyor. Marmara Üniversitesine bağlı Marmara Aile Becerileri Eğitim Programı(MABEP)’nda görev yapan uzman akademisyenler tarafından verilen eğitimlerle çocukların sağlıklı gelişimleri için ailelere destek veriliyor.

Mersin Yenişehir Belediyesi, 0-3 yaş arasında çocuğu olan ebeveynlere çocukluk gelişim dönemlerinin özellikleri, yaş gruplarına yönelik oyun ve destek sistemleri, aile olmanın önemi ve aile olgusunun gelişim dönemlerine etkisi, okul öncesi eğitim, yeni doğan temel eğitimi ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık eğitimleri veriyor. Eğitimlerden önce çocukların gelişim testleri de yapılırken, ailelere eğitimde kullanacakları kitap setleri ve çocuklar için eğitici oyuncaklar ücretsiz olarak veriliyor. Projeye dahil olan aileler ayrıca Yenişehir Belediyesinin proje kapsamında kurduğu Bebek Kütüphanesi’nden yararlanabiliyor.

Dördüncü yılda yüzlerce aile eğitimlerini tamamladı

2019 yılında hayata geçirilen projeyle yüzlerce aile eğitimlerini tamamlarken, projenin dördüncü yılında da eğitimler devam ediyor. İlk etapta yüz yüze verilen eğitimler pandemi ve ailelerin de talebiyle online olarak verilmeye başlandı. Yeni grup aile eğitimleri 23 Eylül Cumartesi başlayacak. Eğitimlerini tamamlayan ailelere MABEP sertifikaları da veriliyor.

Kayıtlar devam ediyor

Eğitimlere kayıt yaptırmak isteyen veya proje hakkında detaylı bilgi almak isteyen ebeveynler, 0324 327 46 40 telefon numarasını arayarak Yenişehir Belediyesi Akademi’ye ulaşabilecek. Prof. Dr. Ozana Ural, Doç. Dr. Özgül Polat, Dr. Hülya Bilgin, Dr. Fatma Özge Ünsal, Dr. Elif Küçükoğlu, Hemşire Ayşe Kutluata, Arş. Gör. Büşra Çelik, Arş. Gör. Tuba Yıldız tarafından verilen eğitimlerle çocuklar erken yaşlardan itibaren destekleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
bay_ld_m
Bayıldım
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
kahlaha
Kahlaha
0
cool
Cool
0
suskun
Suskun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Laf Çok - Magazin - Gündem - Haber ve Eğlence Portali ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!